,
Kada sam prošle godine skratila kosu za nekih 15-ak centimetara moja rutina nege kose se promenila u tom smislu da je iz te rutine gotovo potpuno izbačen serum, odnosno takozvane silikonske kapi. Serum koji sam imala je bio dosta guste teksture, masniji i samim tim teži tako sam sa njim lako gubila volumen u korenu, jer su krajevi bili teški. Da se razumemo tu njegovu 'masniju', težu stranu efikasnosti sam primećivala i tokom korišćenja na dugoj kosi ali sam uz pravo (čitaj minimalno) doziranje pronašla meru koja je za mene radila posao, tako da sam taj masniji serum jako volela dok sam imala baš dugu kosu sa izrazito suvim krajevima jer je kao takav lepo zaglađivao krajeve i fino održavao iluziju zdrave kose.






